Projektowany obszar znajduje się w miejscu o wyjątkowych walorach krajobrazowych. Położenie wzdłuż kameralnej ulicy Czerwonego Krzyża, bliskość parku od północy oraz widok na zieleń od wschodu stanowią o wysokiej atrakcyjności działki. Wszystkie te uwarunkowania znajdują swoje odzwierciedlenie w układzie urbanistycznym oraz architekturze. Podział budynku na dwie części nawiązuje do otaczającej rozdrobnionej zabudowy, a także otwiera widok na wschód dla sąsiedniego budynku po drugiej strony ulicy Czerwonego Krzyża. Teren pomiędzy budynkami jest ogólnodostępną przestrzenią wejściową, w której zlokalizowane jest miejsce do wypoczynku dla mieszkańców, a także dodatkowe miejsca postojowe dla gości. Podział budynku na dwie części jest jedynie zabiegiem formalnym, gdyż budynek funkcjonuje jako jedna całość – jest połączony kondygnacją -1. Na kondygnacji tej, oprócz garażu, znalazły się funkcje towarzyszące – sauna damska i męska z szatniami, strefa fitness z siłownią, oraz strefa dziecka, która w przyszłości mogłaby funkcjonować jak małe przedszkole. Funkcje te mają bezpośrednie połączenie z obiema klatkami schodowymi. Naturalne ukształtowanie terenu, który opada w kierunku Północno wschodnim, pozwoliło doświetlić strefę sportu i dziecka dziennym światłem, tworząc “ukrytą” elewację niewidoczną od strony ulicy, a posiadającą walory widokowe. Wpisanie się w istniejącą nierówność terenu pozwoliło także na stworzenie dwóch dodatkowych lokali mieszkalnych z ogrodami w północnej części budynku (część B). Jednostki mieszkalne ukształtowano tak, aby każde mieszkanie posiadało wartości w postaci widoku na zieleń parkową od północy bądź wschodu, jednocześnie dając poczucie prywatności – wgłębne loggie oddalone od sąsiada. Zaprojektowano je w taki sposób, aby dawały możliwość ustawienia dużego stołu (głębokość loggi – 260cm). Przeszklenia w mieszkaniach zostały zorientowane tak, by w maksymalnym stopniu wykorzystać walory widokowe (co obrazuje poniższy schemat).
Powstały układ daje szansę realizacji 26 mieszkań, jednakże zaproponowano 24 mieszkania, tworząc na ostatniej kondygnacji dwa luksusowe apartamenty o powierzchni ok 120 m2. Wszystkie lokale mieszkalne mają podział na strefę dzienną i nocną, gdzie wejście zlokalizowano w strefie dziennej. Ponadto każde mieszkanie zostało wyposażone w wygodną, doświetloną światłem dziennym kuchnię, która daje możliwość wydzielenia. Strukturę mieszkań rozplanowano tak aby zaprojektowane jednostki były możliwie elastyczne i mogły reagować na zmieniającą się liczbę lokatorów oraz różne potrzeby przyszłych najemców. W ramach każdej kondygnacji istnieje możliwość łączenia lokali przylegających do siebie. Mieszkania dwupokojowe dają możliwość przekształcenia na mieszkania trzypokojowe (jest to możliwe dzięki narożnikowej lokalizacji mieszkania, która sprawia, że lokal jest przewietrzany i nie jest konieczne zastosowanie wentylacji mechanicznej). Dodatkowy pion kanalizacji i wentylacji dostępny z salonu sprawia, że w razie potrzeby może się tu znaleźć kuchnia w aneksie tworząc dodatkowe autonomiczne pomieszczenie (np. dla nowego członka rodziny). Analogicznie działa mieszkanie trzypokojowe, które w razie potrzeby przekształcamy na mieszkanie czteropokojowe. Mieszkanie największe, znajdujące się na ostatniej kondygnacji jest czteropokojowe, jednakże daje możliwość przekształcenia na mieszkanie pięciopokojowe (przez zmniejszenie salonu).
W każdym większym mieszkaniu zaprojektowano osobne wc z pralnią oraz garderobę. Dodatkowo w mieszkaniu największym zaprojektowano schowek przykuchenny. Materiałem elewacyjnym jest cegła w kolorze ciemnego brązu, która sprawia że budynek zdaje się być osadzony w otoczeniu i tradycjach budowlanych tej części Polski. Jednocześnie ażurowość ceglanych przesłon balkonowych nadaje budynkowi nowoczesny wygląd, będąc jednocześnie znakiem rozpoznawczym obiektu. Elewację frontową zaprojektowano w zgodzie z istniejącymi warunkami zabudowy otrzymując sumaryczną szerokość budynku – 38m. W projekcie zagospodarowania terenu nie umieszczono placu zabaw (z racji istniejącej strefy dziecka oraz preferencji inwestora), gdyby jednak urząd interpretował układ ten jako “zespół budynków” (powstaje wtedy konieczność lokalizacji placu zabaw na działce) istnieje możliwość jego realizacji w bezpośrednim połączeniu ze strefą dziecka.