MOM Architects

MOM w Brnie

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem video, który powstał podczas prezentacji naszej pracowni na Uniwersytecie Technicznym w Brnie, gdzie jako jeden z 5 zespołów dostąpiliśmy zaszczytu reprezentowania naszego miasta. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 50-o lecia podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Brnem i Poznaniem. W prezentacji skupiliśmy się w szczególności na kilku z pośród najświeższych prac. Projekty dotyczą bardzo odmiennych zagadnień, łączy je jednak wspólna lokalizacja.
Za nagranie naszego wystąpienia i możliwość podzielenia się nim dziękujemy organizatorom wydarzenia – Faculty of Architecture Brno University of Technology.

Przecztaj więcej

Polski Teatr Tańca

Miło nam poinformować, że nasze opracowanie sporządzone dla Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu stało się punktem wyjścia do budowy nowej siedziby Teatru przy ul. Taczaka.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez Telewizję WTK.

 

źródło - http://www.wtk.pl/video-id-29543-taneczna_taczaka

źródło – http://www.wtk.pl/video-id-29543-taneczna_taczaka

Przecztaj więcej

Park w Koziegłowach

Z radością zawiadamiamy o rozpoczęciu realizacji Parku Rekreacyjnego w Koziegłowach. Przeprowadzona została już niwelacja terenu, a w kolejnym etapie wykonana zostanie pierwsza część nasadzeń.
Równolegle pracujemy nad projektem wykonawczym Skateparku przeznaczonego do realizacji w nadchodzącym roku.
Koncepcję parku możecie zobaczyć tutaj.

untitled_panorama3

Przecztaj więcej

Rogoźno Budowa

Pierwsza część budynku wielorodzinnego w Rogoźnie oddana zostanie do użytkowania już na przełomie lata i jesieni 2016 roku.
Równolegle z pracami wykończeniowymi części pierwszej prowadzona jest budowa stanu surowego części drugiej.

dscf0661_snapseed

Przecztaj więcej

Rogoźno Budowa

Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym prace nad budową domu wielorodzinnego w Rogoźnie przebiegają bez przerwy.
Planowany termin oddania budynku do użytkowania to początek jesieni 2016 roku.

na stronę

Przecztaj więcej

Post-Apocalypsis we Wrocławiu

Zapraszamy na wystawę Post-Apocalypsis do Wrocławia w dniach 16–21 września 2015.

Aktualnie trwają pracę montażowe w  Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu. Zdecydowaliśmy odtworzyć nagrodzoną przestrzeń w skali 1:1 z praskiej galerii „Topič Salon”, gdzie miała miejsce wystawa.
Modułowa konstrukcja ścian ma ułatwić montaż wystawy w kolejnych lokalizacjach. Ściany zostaną wykonane z barissolu, elastycznej białej  membrany. Odwzorowanie pierwotnego pomieszczenia galerii ma dać możliwość doświadczania praskiej instalacji, którą odwiedziło około 40 tysięcy osób, przyszłym zwiedzającym.

DSC_4587

Przecztaj więcej

PQ15 | Post-Apocalypsis – Opis wystawy

DSC_40853

Przecztaj więcej

Konsultacje Projektu Parku w Gminie Czerwonak

We wtorek 25 sierpnia mieliśmy okazję uczestniczyć w konsultacjach społecznych dotyczących tworzonego przez nas projektu zagospodarowania terenu u zbiegu ulic Piłsudskiego i Topolowej. W aktualnym projekcie „Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego wsi Czerwonak i Koziegłowy” obszar ten przeznaczony został w całości pod funkcję Mieszkaniową Wielorodzinną. Z inicjatywy władz Gminy jego fragment o pow. ok. 1,2 ha zostanie jednak przeznaczony pod realizację ogólnodostępnego parku.

Jednym z przyjemniejszych elementów pracy architekta jest moment jej weryfikacji przez faktycznych użytkowników projektowanych rozwiązań. Podczas spotkania zapoznaliśmy się z opiniami przyszłych użytkowników parku. Najczęściej powtarzające się uwagi uwzględniliśmy w koncepcji.

 

Przecztaj więcej

SP17 – 2 lata życia projektu.

Nasz pomysł pięknie rozkwita, aż miło popatrzeć. Dwa lata temu zaproponowaliśmy rozwiązanie strefy wejściowej do szkoły, usunęliśmy zbędne bariery architektoniczne i zaproponowaliśmy stojaki na rowery. W tym tygodniu zaczął się nowy rok szkolny. Pojechaliśmy sprawdzić jak ma się nasz projekt. Zastany widok przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. najbardziej cieszą zapełnione stojaki na rowery.

Aby zobaczyć projekt kliknij SP17

2014-09-05 10.45_2

Przecztaj więcej

MOMA – Mali Odkrywcy Materii Architektonicznej

02.03.2014 poprowadziliśmy jeden z warsztatów dla dzieci w ramach TEDxPoznań.

„Chcemy poznawać (EXPLORE) Architekturę, Budynki, Cywilizacje i wychodzić poza schemat (GO BEYOND) szukać dalej. Razem z dziećmi zbudujemy konstrukcje domów, które mogłyby stanąć na innej planecie. Razem będziemy wznosić (GROW) konstrukcje z chrupek, żelków, makaronów, rurek, paluszków oraz pianek itp. Tym sposobem spróbujemy wyobrazić sobie jakby mogło wyglądać życie (LIFE) w innej czaso-przestrzeni.”

Więcej zdjęć znajdziecie na naszej stronie na Facebook’u

DSC_5495DSC_5504

Przecztaj więcej